Miasto Puławy

Akcja krwiodawcza w Medycznym Studium Zawodowym

W najbliższym czasie puławianie będą mieli kolejną okazję do wzięcia udziału w akcji honorowego oddania krwi organizowanej przez puławski PCK. Tym razem krew można będzie oddać w budynku Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego.

Z takiej możliwości będzie można skorzystać w najbliższy czwartek w godz. 8:00-14:00 w jednej z sal na parterze szkoły. Działające w placówce Szkolne Koło PCK zaprasza zarówno stałych donatorów, jak i osoby, które zazwyczaj nie biorą udziału w tego typu akcjach. Przypomnijmy, że oddający krew są przedtem zawsze kwalifikowani przez lekarza, by upewnić się, że zabieg nie wpłynie negatywnie na zdrowie dawcy. Ze względu na trwający przy Studium remont parkingu organizatorzy akcji proszą jej uczestników o kierowanie się do wejścia od strony ul. Mickiewicza.

Tymczasem według danych przekazywanych na bieżąco przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie obecnie szczególnie potrzeba nowych dostaw grup krwi A, 0 oraz B RH (-). Raz jeszcze przypominamy, że krwi, często koniecznej do ratowania życia ludzkiego, nie da się w żaden sposób wyprodukować, a jedynym sposobem na jej pozyskanie jest ofiarność dawców.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button