Miasto Puławy

(Nie) Święci w Piłkę Grają – turniej charytatywny

(Nie) Święci w Piłkę Grają – taką nazwę nosi już II edycja charytatywnego turnieju piłki nożnej drużyn 4-osobowych zorganizowanego przez Fundację Benedyktyński Zakątek.

Celem tego spotkania była zbiórka środków na zakup samochodu, którym mogliby poruszać się podopieczni Fundacji a dokładnie dzieci z niepełnosprawnościami. W rywalizacji wzięli udział piłkarze reprezentujący puławską Straż Pożarną, Policję, Starostwo Powiatowe w Puławach, Grupę Azoty Puławy a także organizację związkowe z Solidarności z Grupy Azoty Puławy oraz po raz pierwszy biorący udział w tej charytatywnej zabawie piłkarze z NSZZ Solidarność z kopalni w Bogdance.

Jak się potem okazało to właśnie oni okazali się zwycięzcami turnieju – pokonali w finale zespół Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Zanim rozpoczęto rywalizację sportową wręczono symboliczne czeki, których równowartość trafi do fundacji, by ta mogła uregulować brakujące środki do ostatecznego sfinansowania samochodu, który w większości swoimi środkami wsparł Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

autor: P. Nowosadzki

Foto: Fundacja Benedyktyński Zakątek – profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button