InformacjeLPU24

Albertyński Kiermasz Charytatywno – Integracyjny

Przez miniony weekend w siedzibie Puławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta organizowany był Albertyński Kiermasz Charytatywno- Integracyjny.  W trakcie imprezy mieszkańcy miasta i odwiedzający goście mogli poczęstować się rozgrzewającą albertyńską zupą, wziąć udział w loterii i kiermaszu rękodzieła przygotowanego przez mieszkańców i pracowników schroniska dla bezdomnych mężczyzn.

Podczas kiermaszu można było także odbyć sesję zdjęciową wśród dorodnych dyń i arbuzów wyhodowanych w ogrodach schroniska. Zainteresowani mogli nabyć przetwory z owoców i warzyw z albertyńskiego ogrodu i sadu. Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na wsparcie działalności Schroniska dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Rybackiej. Wszystko to w miłej atmosferze przy kawie i herbacie w ogrodowej altance oraz kiełbasce przy rozpalonym nieopodal ognisku.

Halina Kowalewska – Prezes Puławskiego Koła TP im. Św. Brata Alberta

To pierwsza tego typu impreza, która była także okazją do pożegnania lata. Impreza jak dodają organizatorzy okazała się bardzo udana, zarówno pod względem frekwencji jak i pozyskanych środków, jak się dowiadujemy, pomysł ten będzie miał swoją dalszą historię i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button