Sport

Kolejna porażka Azotów

Szczypiorniści Azotów Puławy doznali kolejnej porażki. Tym razem ich pogromcą w ramach rozgrywek PGNiG Superligi okazał się zespół TORUS Wybrzeże Gdańsk.

Mecz rozpoczął się nieźle dla puławian, którzy zdobyli dwie pierwsze bramki. Jednak po kilku minutach gdańszczanie popisali się trzema trafieniami z rzędu. Walka w pierwszej części meczu była bardzo zacięta, o czym najlepiej świadczy końcowy rezultat – obie drużyny zdobyły po 13 bramek.

Na początku drugiej części wydawało się, że to „azotowcy” przejmą inicjatywę w tym meczu, udało im się zdobyć minimalną przewagę i w pewnym momencie prowadzili 18:16. Momentem zwrotnym w tym spotkaniu okazała się jednak 43 minuta. Wtedy to karę 2 minut otrzymał Jan Antolak, a po chwili także Kelian Janikowski. Gospodarze z Gdańska poczuli swoją szansę i najpierw doprowadzili do remisu, a następnie zaczęli budować własną przewagę. Z kolei w szeregach puławian widoczna była pewna nerwowość, która powodowała sporą liczbę niewymuszonych błędów. Ostatecznie Wybrzeże Gdańsk ku zaskoczeniu kibiców pokonało Azoty 30:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach puławian był Ivan Burzak, który rzucił 6 bramek.

TORUS Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 30:25 (13:13)

Azoty: Borucki, Koshovy- Burzak, Kowalczyk, Zivković, Jarosiewicz, Valles, Fedeńczak, Marciniak, Janikowski, Adamski, Przybylski, Antolak, Konieczny

Kolejnym ligowym rywalem puławian w sobotę będzie Zagłębie Lubin, natomiast już w najbliższy wtorek o godz. 18:45 szczypiorniści Azotów rozegrają pierwszy mecz w ramach 2. rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej z RK Nexe Našice.