Powiat Puławski

MDK zaprasza do udziału w konkursach

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w organizowanych przez siebie konkursach. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją znajomość zasad pisowni w języku polskim oraz umiejętności literackie.

W dniach 19-20 października w MDK-u odbędzie się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Pierwszego dnia swoją wiedzę z zakresu ortografii sprawdzą uczniowie szkół podstawowych od klasy czwartej, następnego dnia swoją walkę z kłopotliwymi wyrażeniami w naszym języku stoczą uczniowie szkół średnich. Zgłoszenia osób chętnych do zmierzenia się z zasadami polskiej ortografii będą przyjmowane do 11 października drogą mailową.

Ci, którzy lepiej czują się w nieco bardziej kreatywnych zadaniach, mogą spróbować swoich sił w Powiatowym Konkursie Literackim, który w tym roku odbywa się pod hasłem “Wszystko, co najważniejsze”. Tę inicjatywę Młodzieżowy Dom Kultury organizuje razem z Powiatową Biblioteką Publiczną. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu puławskiego. Zadaniem konkursowym jest napisanie jednego wiersza bądź opowiadania odnoszącego się do hasła tegorocznego konkursu. Opowiadanie nie powinno być dłuższe niż dwie strony formatu A4. Propozycje konkursowe w formie elektronicznej można przesyłać do 30 października drogą elektroniczną. Ogłoszenie wyników tego konkursu nastąpi podczas planowanego w listopadzie Południa literackiego.

Ze szczegółowymi zasadami uczestnictwa w obu inicjatywach można zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button