InformacjeMiasto Puławy

Dodatki do ogrzewania – można składać wnioski

Kwestia kosztów ogrzewania domów i mieszkań spędza sen z powiek wielu osobom. Kilka dni temu weszła w życie ustawa dotycząca możliwości otrzymania dodatku dla gospodarstw domowych, w których korzysta się z peletu drzewnego, innego rodzaju biomasy, drewna kawałkowego, gazu LPG oraz oleju opałowego.

Zgodnie z uchwaloną ustawą dofinansowanie wynosi 3 tysiące złotych, w przypadku gdy gospodarstwo korzysta z kotła na paliwo stałe zasilanego peletem drzewnym czy innym rodzajem biomasy z wyłączeniem drewna kawałkowego. Osoby korzystające z kominka, kozy, piecokuchni czy pieca kaflowego zasilanego drewnem kawałkowym mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie tysiąca złotych. Pięćset złotych – to kwota wsparcia dla użytkowników kotła gazowego zasilanego skroplonym gazem LPG, zaś właściciele gospodarstw domowych, w których źródłem ciepła jest kocioł olejowy, mogą liczyć na dofinansowanie rzędu dwóch tysięcy złotych.

Wnioski o wypłatę dodatku puławianie mogą złożyć osobiście w Wydziale Nadzoru Komunalnego i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Puławy lub w formie elektronicznej na adres mailowy Urzędu um@um.pulawy.pl bądź za pośrednictwem platformy ePUAP. Dokumenty można składać do końca listopada. Przypomnijmy, że w ten sam sposób o dopłatę mogą starać się osoby ogrzewające mieszkania lub domy węglem. W obu przypadkach dodatek ma być wypłacany w terminie miesiąca od złożenia wniosku.

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button