Miasto Puławy

Narodowe Czytanie w tę sobotę w Puławach

Już tradycyjnie we wrześniu odbywa się akcja Narodowego Czytania, zapoczątkowana przez prezydenta RP w 2012 roku. Tym razem z racji obchodów Roku Romantyzmu Polskiego narodową lekturą są “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Do wspólnego czytania dołączają się także Puławy. W najbliższą sobotę w klubie muzycznym “Smok” o godz. 11:00 odczytane zostaną fragmenty dzieła naszego narodowego wieszcza. Do wspólnej lektury mogą dołączyć wszyscy chętni mieszkańcy miasta, wcześniej należy jednak zgłosić taki zamiar drogą mailową na adres promocja@um.pulawy.pl Zgłoszenia będą przyjmowane do czwartku do godz. 15:30.

Przypomnijmy, że dzieło wybrane do tegorocznego Narodowego Czytania a więc “Ballady i romanse” zostało wydane w 1822 roku i przez wielu badaczy literatury właśnie ten moment jest uznawany za początek epoki romantyzmu. W poprzednich edycjach Narodowego Czytania lekturami wyróżnionymi poprzez obecność w cyklu były m.in. Moralność Pani Dulskiej, Balladyna, Quo vadis, Lalka czy Pan Tadeusz.

foto archiwalne

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button