Miasto Puławy

Budżet Obywatelski – projekty wybrane

Wiadomo już, które projekty zgłoszone przez puławian w ramach Budżetu Obywatelskiego, będą realizowane w przyszłym roku. Wśród wybranych przez mieszkańców miasta propozycji są 2 projekty duże oraz 6 małych.

Spośród projektów dużych po raz kolejny największą popularnością cieszyła się sterylizacja i kastracja psów i kotów wraz z ich czipowaniem, projekt zyskał poparcie 448 osób. Spore poparcie zyskał także pomysł doposażenia placu zabaw na Błoniach w urządzenia przeznaczone dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ta idea zebrała 417 głosów.

W tym roku do Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowano 6 projektów małych i wszystkie będą realizowane w przyszłym roku. Ponad 720 głosów zyskały inicjatywa “Trzymamy Formę!” Fundacji BezMiar oraz pomysł kupna pompki rowerowej i zamontowania jej na Skwerze Niepodległości. Pozostałe projekty małe, które doczekają się realizacji to zgłoszony przez Bibliotekę Miejską pomysł wypożyczalni gier planszowych, wymiana starych tablic ogłoszeniowych na nowe gabloty, zakup 5 kolorowych dużych donic na Placu Chopina oraz bezpłatne rodzinne treningi badmintona.

W głosowaniu oddano niemal 7800 głosów, natomiast wzięło w nim udział ponad 1700 osób. Głosowanie odbywało się wyłącznie drogą elektroniczną, od 5 do 12 września. Wybrane projekty zostaną uwzględnione w przyszłorocznym budżecie miejskim.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button