Miasto Puławy

Spektakl “Dworzec – rezygnacja” w MDK

Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że temat uchodźców w naszym kraju stał się bardzo aktualny. Kwestia ta zostanie poruszona w spektaklu “Dworzec – rezygnacja”, organizowanym przez Fundację Banina oraz Fundację KZMRZ w puławskim Młodzieżowym Domu Kultury.

W sztuce opowiedziana zostanie historia rodziny Kurdów uciekających przed prześladowaniami z Iraku do naszego kraju. Spektakl pokaże, w jaki sposób osoby znajdujące się w trudnej sytuacji ą traktowane przez rówiesników, straż graniczną czy urzędników państwowych. Bezpłatny pokaz sztuki “Dworzec – rezygnacja” odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Sieroszewskiego, a w razie niesprzyjającej aury we wnętrzu siedziby tej instytucji. Spektakl jest przeznaczony dla osób od 12. roku życia. Po jego zakończeniu zaplanowano dyskusję z udziałem przedstawicielek Stowarzyszenia Interwencji Prawnej Aleksandry Chrzanowskiej, Fundacji Inicjatywa Dom Otwarty Natalii Gebert oraz mieszkającego w Polsce Tadżyka Sanjara Hoshimi.

Projekt, w ramach którego pokazywany jest spektakl, jest finansowany z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Plakat organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button