Miasto Puławy

Spotkanie z Kicią Kocią w Bibliotece Miejskiej

W poniedziałkowe przedpołudnie najmłodsi puławianie mieli okazję spotkać się w Bibliotece Miejskiej z Kicią Kocią – bohaterką jednej z najpopularniejszych serii książek dla dzieci w ostatnim czasie.

Przygody Koci i jej przyjaciół uczą najmłodszych, jak radzić sobie w różnych życiowych sytuacjach, poniedziałkowe wydarzenie było dla puławskich dzieci okazją do spotkania żywego przedstawiciela świata literackiego. Kicia Kocia przybyła do Puław w ramach realizowanego przez Bibliotekę Miejską projektu “Z książką w świat”. Ta inicjatywa zakłada także kolejne tego typu wydarzenia, jeszcze we wrześniu najmłodsi spotkają się z Barbarą Supeł, autorką serii o Basi i Stasiu Pętelce dla przedszkolaków. Nie zapomniano także o nieco starszych czytelnikach – uczniowie szkół podstawowych będą mogli porozmawiać z Małgorzatą Strękowską-Zarembą oraz Joanną Jagiełło. Nie zabraknie tematyki zagadek kryminalnych a także kwestii spełniania marzeń przez młodych ludzi. Spotkania mają charakter zamknięty – są skierowane do uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Projekt “Z książką w świat” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button