Informacje

Lekcje o Funduszach Europejskich dla szkół średnich

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczyna się kolejna edycja bezpłatnej akcji edukacyjnej “Lekcja o Funduszach Europejskich”. Projekt cyklicznie od 2011 roku organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Inicjatywa skierowana jest do szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej.

Tegoroczna edycja projektu jest poświęcona zagadnieniom rozwoju lokalnego. Dzięki grom i materiałom edukacyjnym uczniowie będą mogli uświadomić sobie, jak ważne jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój własnej miejscowości a także dowiedzą się, skąd pozyskiwać środki na realizację pomysłów w lokalnej społeczności. Zakwalifikowane do udziału w programie placówki otrzymają pakiet materiałów dydaktycznych, w tym scenariusze zajęć. Uczniowie będą też mogli wziąć udział w konkursie “PROJEKT SZKOŁA!”, w którym do wygrania są monitory interaktywne. Zadaniem w konkursie jest zgłoszenie pomysłu na nowe inicjatywy w lokalnej przestrzeni.

Rekrutacja szkół rusza 1 września, zgłoszenia danej placówki można dokonać za pośrednictwem strony internetowej https://zgloszenielekcja.pl/

Zdjęcie ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button