InformacjeKońskowola

Zamówiły węgiel i straciły pieniądze

Polacy powoli przygotowują się do zimy, robiąc zapasy opału i starając się kupić go po atrakcyjnej cenie. Niestety nawet podczas pozornie bezpiecznych transakcji, może dojść do oszustwa.

Przekonały się o tym mieszkanki gminy Końskowola, które na przełomie lipca i sierpnia kupiły przez internet kilka ton węgla.

– 3 mieszkanki gminy Końskowola zostały oszukane podczas zakupu węgla, 38, 49 i 77-latka zamówiły po 5 ton węgla, zapłaciły za to przelewem, zapłaciły również za transport – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje, kobiety otrzymały na swoje adresy e-mailowe informacje, ze ich zamówienia zostały anulowane i kopalnia zwróciła im pieniądze. Kobiety nie dostały natomiast zwrotu pieniędzy za transport, czyli po 660 złotych każda. Okazało się, że że adresy mailowe, z których anulowano zamówienia, były bliźniaczo podobne do tych należących do kobiet. Rzeczniczka puławskiej Policji apelowała, by weryfikować wszystkie dane nie tylko w dniu dokonywania transakcji ale także później, by sprawdzić, czy nikt nie anulował tej transakcji, podszywając się pod nas.

kom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Pamiętajmy, że oszuści wciąż szukają nowych sposobów i wykorzystują różne okazje na łatwy zarobek. Każdą kradzież czy wyłudzenie powinniśmy zgłaszać w najbliższej komendzie policji.

autor: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button