InformacjeLPU24

4 września rusza Festiwal Lesslów

Na początku września rozpocznie się Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów. To już 7. edycja tego wydarzenia, podczas którego przez kilka dni będą odbywały się bezpłatne koncerty muzyki klasycznej.

Koncert Inauguracyjny 4 września o godz. 18:00 zagra Orkiestra Filharmonii Lubelskiej, która wystąpi z programem symfonicznym. 2 dni później, 6 września w południe usłyszymy koncert “Nie tylko dla dzieci” w wykonaniu Zespołu Filharmonii Lubelskiej oraz dwojga znakomitych pianistów. 8 września w czwartek o godz. 18:00 usłyszymy recital fortepianowy, a w piątek o 17:00 zaprezentują się uczniowie, absolwenci i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Puławach. Wszystkie te koncerty odbędą się w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Na zakończenie w niedzielę 11 września o godz. 19:00 wyjątkowo w Kościele pw. św. Józefa we Włostowicach odbędzie się koncert “A wszystko tu się zaczęło”, podczas którego usłyszymy brzmienie odrestaurowanych organów.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów. Nasza telewizja LPU jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Magdalena Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button