InformacjeLPU24

Oddaj krew na Placu Chopina

Już w najbliższy poniedziałek 22 sierpnia mieszkańcy Puław będą mogli okazać swoje dobre serce podczas kolejnej zbiórki krwi na Placu Chopina. Tym razem jednak jest pomysł, by bardziej przyciągnąć uwagę przechodniów łącząc akcję z piknikiem rodzinnym.

Mobilny punkt poboru krwi już o 8:30 stanie na Placu Chopina pod Urzędem Miasta. W godzinach przedpołudniowych dorosłe osoby zdrowe, które przejdą pozytywnie kwalifikację lekarską, będą mogły oddać krew i tym samym zasilić stany lubelskiego banku krwi. Nowością podczas tej zbiórki będzie towarzyszący akcji piknik. Co dokładnie zostanie przygotowane będzie niespodzianką, wiadomo jedynie, że znajdą się również atrakcje dla dzieci.

Przypominamy, że krwiodawcy, którzy tego dnia nie będą mogli wziąć udziału w zbiórce, mogą pomagać chorym również w pozostałe dni. Od poniedziałku do piątku w puławskim szpitalu przy ul. Bema 1 działa punkt poboru krwi, który rejestruje dawców w godzinach od 7:00 do 12:30, jedynie w czwartek nieco dłużej, do godz. 16:00.

Autor: M.Owczarz, foto: archiwum

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button