Miasto Puławy

Sterylizacja i kastracja psów i kotów – dodatkowy nabór

Urząd Miasta ogłasza dodatkowy nabór wniosków w ramach programu darmowej sterylizacji i kastracji psów i kotów na terenie Puław. Nie wykorzystano jeszcze wszystkich środków finansowych przeznaczonych w tym roku na ten cel, dlatego Miasto zachęca właścicieli czworonogów, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, na skorzystanie z programu.

Akcja sterylizacji i kastracji dotyczy zwierząt powyżej 6. miesiąca życia, zaszczepionych przeciw wściekliźnie i zaczipowanych. Psy i koty, które do tej pory nie zostały oznaczone elektronicznie, w dniu przeprowadzanego zabiegu będą dodatkowo zaczipowane. Zgodnie z regułami programu, właściciel w ciągu roku może zgłosić potrzebę sterylizacji bądź kastracji maksymalnie dwóch zwierząt. Celem akcji jest rozpowszechnianie najbardziej humanitarnej metody walki z nadwyżką populacji zwierząt domowych, której konsekwencje są często tragiczne dla czworonogów. Jak przekonują specjaliści, w wyniku zabiegów zmniejsza się też ryzyko wystąpienia wśród zwierząt groźnych chorób układu rozrodczego.

Termin składania wniosków do Urzędu Miasta w naborze do programu mija 25 sierpnia. Przypomnijmy, że prowadzony w Puławach już od kilku lat program sterylizacji i kastracji zwierząt domowych jest realizowany w ramach wybranych przez mieszkańców projektów do Budżetu Obywatelskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button