Miasto Puławy

Już niebawem rusza Puławskie Lato Bluesowe

Sierpień już tradycyjnie jest miesiącem, w którym Puławy są prawdziwą stolicą bluesa. Już za blisko 2 tygodnie rusza Puławskie Lato Bluesowe. To wydarzenie obfitujące w warsztaty, spotkania z wybitnymi twórcami muzycznymi oraz oczywiście koncerty.

Spośród zaproszonych artystów jako pierwsza na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury wystąpi pochodząca z Argentyny Vanesa Harbek – gitarzystka, wokalistka i trębaczka. Jej koncert zaplanowano 16 sierpnia. Dwa dni później przed puławską publicznością zaprezentuje się Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta i kompozytor, autor podręczników i kursów dla uczących się gry na gitarze. 19 sierpnia w Puławach wystąpi jeden z najsłynniejszych polskich twórców bluesowych Sławek Wierzcholski, wraz ze stworzoną przez siebie 40 lat temu formacją Nocna Zmiana Bluesa. Tradycyjnie zwieńczeniem Puławskiego Lata Bluesowego będzie Koncert Finałowy zaplanowany 20 sierpnia, w którym wystąpią m.in. uczestnicy zorganizowanych w ramach wydarzenia warsztatów. Wszystkie koncerty będą rozpoczynać się o godz. 20:00 w sali widowiskowej “Domu Chemika”.

Bilety na poszczególne koncerty oraz karnety można zakupić w kasie Ośrodka. Puławskie Lato Bluesowe odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia, szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button