Powiat Puławski

7. Międzynarodowy Kurs Skrzypcowy w Puławach

Już po raz siódmy w Puławach odbywa się Międzynarodowy Kurs im. Tadeusza Wrońskiego organizowany przez Fundację SKRZYPCE. Uczniowie szkół podstawowych, licealiści, studenci oraz absolwenci uczelni muzycznych z Polski i zagranicy będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych pedagogów z Polski, Niemiec i Izraela. Współorganizatorem Kursu jest I Liceum im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach.

Kurs odbędzie się w dwóch tygodniowych turnusach, pierwszy z nich rozpoczął się we wtorek i potrwa do 2 sierpnia. Drugi kurs odbędzie się zaś w dniach 3-9 sierpnia. wydarzeniu towarzyszyć będą także wieczorne koncerty w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu “Spotkanie z Mistrzem”, które zaplanowano w sali koncertowej Pałacu Czartoryskich, Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach oraz sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach, bowiem Starosta Puławski Danuta Smaga objęła to wydarzenie honorowym patronatem.

Głównym celem kursu jest doskonalenie umiejętności młodych adeptów muzyki skrzypcowej w zakresie gry solowej oraz kameralnej. Efekty nauki będzie można ocenić za sprawą wspomnianych koncertów.

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button