Sport

Pierwsze zwycięstwo Wisły Puławy w sezonie

Piłkarze Wisły Puławy odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo. Po porażce z GKS Jastrzębie Zdrój na inaugurację rozgrywek puławianom przyszło mierzyć się na własnym stadionie z Hutnikiem Kraków.

Już początek spotkania był bardzo obiecujący dla gospodarzy. Już w 3. minucie Wisła objęła prowadzenie po golu Dawida Retlewskiego. Wiślacy poszli za ciosem i kilkanaście minut później prowadzili już 2:0. Tym razem skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krystian Puton. W 33. minucie przewaga puławian wzrosła za sprawą celnego trafienia Damiana Kołtańskiego, który podobnie jak Retlewski niedawno pojawił się w puławskich szeregach. Pierwszą połowę wiślacy zakończyli z wysokim prowadzeniem 3:0.

W drugiej części goście zdołali zdobyć honorową bramkę, w 52. minucie do puławskiej bramki trafił Michał Zięba. Wisła była jednak tego dnia zdecydowanie lepszym zespołem udowadniając to także liczbą zdobytych goli. W najbliższą środę wiślaków czeka wyjazd do Stężycy na mecz Pucharu Polski z miejscową Radunią. Do rywalizacji ligowej puławianie powrócą zaś w sobotę, ich rywalem na wyjeździe będzie Siarka Tarnobrzeg. Początek meczu o godz. 17:00.

Wisła Puławy – Hutnik Kraków 3:1 (3:0)

Gole: Retlewski 3, Puton 14, Kołtański 33 – Zięba 42

Wisła: Zieliński- Majewski, Wiech, Cheba, Azikiewicz, Kołtański (69 Banach), Klichowicz (69 Skałecki), Puton, Kona, Kaczmarek (46 Papkijan), Retlewski (81 Ednilson)