Informacje

Możesz sprawdzić stan swojego konta w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o zakończeniu corocznej akcji udostępniania swoim klientom informacji o stanie kont i prognozowanych emeryturach.

Każdy ubezpieczony może sprawdzić sytuację swojego konta emerytalnego za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Podsumowanie dotyczy sytuacji według stanu na dzień 31 grudnia 2021 roku.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Ponad 23 milionom osób udostępniliśmy już na Platformie Usług Elektronicznych informacje o stanie kont ubezpieczonego – informuje Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Jak dodaje, z tych informacji można dowiedzieć się, jakie składki emerytalne zgromadziliśmy do końca ubiegłego roku w ZUS, jakie składki odprowadzał za nas pracodawca, a jeśli ktoś ma skończone 35 lat, to otrzymał również prognozę przyszłej emerytury w kilku wariantach. Jeden z wariantów to ten, gdybyśmy skończyli pracę zawodową już teraz, drugi został sporządzony z założeniem, że będziemy pracować do osiągnięcia wieku emerytalnego ze składkami na podobnym poziomie. Informację o stanie konta można znaleźć na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil można założyć przez internet np. poprzez bankowość elektroniczną lub profilem zaufanym albo podczas wizyty w placówce ZUS.

Stan swojego konta można sprawdzić jedynie przez internet. ZUS bowiem nie wysyła już tego typu danych drogą pocztową, jak to miało miejsce w przeszłości.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button