InformacjeMiasto Puławy

Co z puławską uczelnią?

Niż demograficzny to problem nie tylko szkół podstawowych. Z niepewnością w przyszłość patrzą także uczelnie wyższe. Dotyczy to również oddziałów zamiejscowych UMCS w Puławach. 29 czerwca Senat uczelni przyjął uchwałę “w sprawie wyrażenia zgody na zbycie własności nieruchomości gruntowej zabudowanej zlokalizowanej w Puławach przy ul. 4-go Pułku Piechoty (Wydział Zamiejscowy w Puławach)”.

Jak czytamy w treści uchwały, budynek ma zostać docelowo przekształcony na siedzibę Muzeum Badań Polarnych, obecnie mieszczące się przy ul. Czartoryskich 6a. Jak poinformował nas Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Lubelskiego, budynek UMCS ” to jedna z opcji branych pod uwagę przez samorząd województwa, ostateczna decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła.” O komentarz poprosiliśmy także Uczelnię, jednak odpowiedzi w momencie powstawania tego artykułu jeszcze nie otrzymaliśmy.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach działa od 1 października 2014, w miejscu niepublicznej Puławskiej Szkoły Wyższej. Obecnie kadrę stanowią zarówno pracownicy Grupy Azoty Puławy, instytucji naukowych, jak i wykładowycy UMCS oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczelnia realizuje w Puławach 4 kierunki – Administracja publiczna, Biobezpieczeństwo oraz Techniki kryminalistyczne w trybie zaocznym i dziennym oraz Wychowanie fizyczne wyłącznie w trybie dziennym.

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button