Informacje

300 plus – pierwsze świadczenia już na kontach

Wraz z początkiem tygodnia ruszyły pierwsze wypłaty świadczeń w ramach programu Dobry Start. To świadczenie w kwocie 300 złotych przysługujące rodzicom i opiekunom dzieci, które można wykorzystać na zakup podręczników, przyborów szkolnych i innych niezbędnych podczas roku szkolnego akcesoriów.

Od początku lipca w województwie lubelskim zostało złożonych blisko 83 tysiące wniosków o przyznanie 300 plus. Niektórzy rodzice otrzymali już wpłaty na swoje konta.

– Jeśli wniosek o 300 plus trafi do ZUS do końca wakacji, to rozpatrzymy go do 30 września, jeśli we wniosku nie ma żadnych błędów, a dane zgadzają się z innymi rejestrami państwowymi to wypłata nastąpi znacznie szybciej – informuje Małgorzata Korba, przedstawicielka ZUS dla Lubelszczyzny. Pierwsze wypłaty świadczenia 300 plus zostały już uruchomione 18 lipca. Informacje o przyznaniu świadczenia są umieszczane na profilu rodzica w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, po pojawieniu się takiej informacji wypłata jest uruchamiana w ciągu 5 dni roboczych.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Wnioski w ramach programu Dobry Start można składać tylko elektronicznie, na 3 sposoby: poprzez bankowość internetową, Platformę Usług Elektronicznych ZUS bądź portal Emp@tia. Świadczenie przysługuje raz w roku na każdego ucznia do 20 lat, w przypadku osoby z orzeczoną niepełnosprawnością 300 plus może być przyznawane do 24. roku życia. Wnioski można składać do końca listopada, jednak aby otrzymać pieniądze wcześniej, warto się pospieszyć. Szacuje się, że w tym roku z programu Dobry Start skorzysta blisko 4 miliony 400 tys. uczniów.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button