Kazimierz Dolny

Festiwal Literacki w Kazimierzu Dolnym

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprasza na organizowany w najbliższy weekend Festiwal Literacki “Dwa Księżyce – Słowa mają moc”. Wydarzenie pełne spotkań autorskich i warsztatów odbędzie się właśnie w tym nadwiślańskim miasteczku.

Patronką Festiwalu jest Maria Kuncewiczowa, nazwa wydarzenia wiąże się zresztą z tytułem jej zbioru opowiadań z 1933 r., których akcja toczy się właśnie w Kazimierzu Dolnym. Uczestnicy Festiwalu Literackiego będą mieli okazję spotkać między innymi Jerzego Bralczyka, Grażynę Plebanek czy Joannę Bator. Odbędzie się również wiele dyskusji panelowych, pierwszego dnia Festiwalu organizatorzy zaplanowali także warsztaty języka migowego dla dzieci i dorosłych. Rodzinną atmosferę wydarzenia zapewni strefa dziecięcego czytania. Poszczególne wydarzenia będą odbywać się w Bibliotece Publicznej, Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki KOKPIT, Dzwonnicy Kultury, Kamienicy Celejowskiej i Domu Kuncewiczów.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Jego szczegółowy program można prześledzić między innymi w utworzonym na portalu społecznościowym Facebook wydarzeniu. Co ważne, wstęp na wszystkie warsztaty i spotkania jest bezpłatny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button