Miasto Puławy

Puławy odebrały nagrodę za 2. miejsce Rowerowej Stolicy Polski

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami Puławy zajęły 2. miejsce w tegorocznej rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Przedstawiciele władz Miasta wraz z reprezentantami puławskich rowerzystów odebrali symboliczną statuetkę z rąk prezydenta Bydgoszczy, czyli organizatora całego przedsięwzięcia. Puławy otrzymały też dodatkową nagrodę za najlepszy wynik wśród miast do 50 tys. mieszkańców.

Jeśli chodzi o klasyfikację indywidualną wśród puławian, to najwięcej kilometrów wykręcił Robert Kłopot z Puławskiej Grupy Rowerowej, jego wynik to 4450 kilometrów, kolejne miejsca zajęli Paweł Ozimek i Kamil Wydra. Spośród pań najlepszy rezultat uzyskała Bożena Grzeszczyk z Asol-Bike, zaś drugie i trzecie miejsce należało odpowiednio do Agnieszki Leonarcik oraz Katarzyny Mazurek. Szczególną uwagę należy zwrócić na wynik cyklistów zrzeszonych w Puławskiej Grupie Rowerowej, którzy łącznie osiągnęli ponad 115 tys. kilometrów. Przypomnijmy, że łączny wynik osiągnięty przez Puławy to ponad 427 tysięcy kilometrów.

Zwycięzcą tegorocznej rywalizacji okazało się miasto Biała Podlaska, trzecie miejsce przypadło zaś Gnieznu. Jak zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta, najbardziej aktywni puławscy rowerzyści oraz grupy zostaną nagrodzeni 18 września podczas Oficjalnego Podsumowania Rywalizacji.

Foto: Puławoaktywni – profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button