Informacje

Biblioteka Przyjazna Dzieciom – trwają zgłoszenia

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek rozwija kreatywność i wyobraźnię, a zamiłowania do literatury warto uczyć od najmłodszych lat. Wiedzą o tym także autorzy bloga “Przystanek Rodzinka”, którzy w ramach akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom tworzą specjalną mapę pokazującą czytelnie w Polsce, których działalność jest najbardziej przystępna dla najmłodszych czytelników.

Mapa bibliotek przyjaznych dzieciom z całej Polski wciąż się zapełnia, można zgłaszać swoje propozycje do tego elitarnego zestawienia. Na liście są już między innymi Biblioteka Miejska w Puławach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kurowie. Aby określić Bibliotekę jako przyjazną najmłodszym, powinna ona spełnić jeden z warunków. Taka biblioteka powinna posiadać aktualizowany repertuar książek dla dzieci, promować inicjatywy aktywnej lektury, organizować spotkania i zajęcia, których bohaterami są książka i autorzy bądź posiadać kącik do czytania i zabawy.

Akcja będzie trwać do 24 lipca. Jej szczegóły można znaleźć między innymi na Facebookowym profilu Przystanku Rodzinka. Finalna wersja mapy przedstawiającej Biblioteki Przyjazne Dzieciom pojawi się na początku sierpnia.

Grafika: Przystanek Rodzinka, profil Facebook

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button