InformacjeMiasto Puławy

Azoty ograniczają produkcję melaminy

Grupa Azoty Puławy poinformowała o znacznym ograniczeniu produkcji melaminy. Puławski kombinat chemiczny jest czołowym producentem tej substancji w Polsce.

Z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej największego zakładu przemysłowego w naszym mieście dowiadujemy się, że podjęto decyzję o zatrzymaniu jednej z instalacji melaminy, a na drugiej ograniczono produkcję o połowę. Na pozostałych instalacjach prowadzone są zaplanowane wcześniej prace remontowe, więc poziom produkcji melaminy jest obecnie szacowany na około 20 procent maksymalnych zdolności produkcyjnych wszystkich instalacji. Spółka zapewnia, że zobowiązania wynikające z bieżących kontraktów handlowych będą realizowane w oparciu o zgromadzone zapasy oraz pracujące instalacje. Melamina jest wykorzystywana między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, włókienniczym czy papierniczym.

Przyczyną takiego stanu rzeczy są rosnące ceny gazu oraz przeprowadzone przez Spółkę analizy dotyczące możliwych do uzyskania cen sprzedaży produktu. Poziom cen surowców jest stale monitorowany przez Azoty, Spółka na razie nie jest jednak w stanie precyzyjnie określić ewentualnych negatywnych skutków finansowych ograniczenia produkcji melaminy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button