Kazimierz DolnyPowiat Puławski

Przygotowania do Tour de Pologne. Wytyczne dla mieszkańców

Kazimierz Dolny przygotowuje się do organizacji największego wyścigu kolarskiego w Polsce – Tour de Pologne.

Jak dowiedzieliśmy się kilka miesięcy temu, w sobotę 30 lipca przez nasze okolice przejadą kolarze biorący udział w 1. etapie wyścigu prowadzącego z Kielc do Lublina. Trasa przebiegać będzie m.in. przez Dąbrówkę oraz Kazimierz Dolny ulicami Czerniawy, Nadrzeczną, Rynek, Lubelską i Kwaskową Górę, a dalej przez Wylągi, Skowieszynek i Rzeczycę Kolonię. Organizatorzy opracowali wytyczne, do jakich będą musieli zastosować się mieszkańcy tych okolic oraz przebywający w tym czasie turyści, tak, by wyścig przebiegł bezpiecznie i bez zakłóceń.

Podano już informacje, że wyznaczona trasa będzie całkowicie zamknięta na czas przejazdu peletonu, według planu będzie to między godziną 15:00 a 16:00. Wystosowano także prośbę o zabranie samochodów parkujących tego dnia przy ul. Lubelskiej, gdzie będzie usytuowana premia specjalna. Auta, których właściciele do 29 lipca nie przestawią w inne miejsce, zostaną odholowane.

Szczegółowe informacje, z którymi należy się zapoznać przebywając w tym czasie w Kazimierzu Dolnym, są dostępne na stronach internetowych organizatora wyścigu oraz miejscowego Urzędu Miasta.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button