Miasto Puławy

30 lat Galerii JAG

Puławska Galeria JAG, prowadzona przez profesora Janusza Gajdę, obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Z tej okazji przygotowana została wystawa “Dominikana i Panama – Sztuka Środkowej Ameryki”.

Podczas wernisażu wystawy nie zabrakło podziękowań oraz wspomnień licznych wystaw organizowanych w galerii – zarówno artystów z Polski, jak i z krajów całego świata. Obecna wystawa jest kontynuacją ekspozycji międzynarodowych, stanowiących, według szacunków, około 10% wszystkich wystaw.

Prof. Janusz Gajda przyznaje, że miał pewne trudności z wyborem prac ze względu na ich bogactwo. Ostatecznie zdecydował się na zaprezentowanie dzieł artystów zagranicznych. Mówiąc o przedstawionej wystawie “Dominikana i Panama – sztuka Środkowej Ameryki” prof. Gajda określił ją jako “sztukę popularną, cieszącą oko, poprawną artystycznie i przede wszystkim autentyczną”.

prof. Janusz Gajda – Galeria JAG

Podczas przemowy inauguracyjnej profesor przedstawił pokrótce historię Panamy i Dominikany, zebrani wysłuchali także opowieści z jego pobytu w krajach Ameryki Środkowej. Zwieńczeniem wernisażu był wieczór poezji śpiewanej autorstwa Andrzeja Samborskiego i Piotra Czyżowskiego.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button