Puławscy pływacy na podium

Młodzi zawodnicy z sekcji pływackiej Wisły Puławy brali w weekend udział w piątej już rundzie zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Reprezentanci puławskiego klubu aż 9 razy stawali na podium podczas tych zawodów.

1. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym zajęła Anastazja Sołtys. Druga pozycję na takim samym dystansie, lecz stylem grzbietowym wywalczyła Anna Pecio. Również jako drugi do mety dopłynął Dawid Sala w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym. Dwa brązowe medale padły łupem Nikoli Jasik oraz Huberta Żaczka, którzy zajęli 3 miejsca odpowiednio na 50 metrów stylem grzbietowym oraz motylkowym a także na 100 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów “grzbietem”. Jako trzecia do mety na 100 metrów stylem grzbietowym dopłynęła też Kamila Czopek. Medalowy dorobek puławskich zawodników zamyka brązowy medal sztafety mieszanej na 4×100 metrów stylem zmiennym w składzie Hubert Żaczek, Nikola Jasik, Anna Pecio i Mateusz Sala.

Wisła Puławy w punktacji drużynowej po pięciu rundach zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka zajmuje 3. miejsce.