Miasto Puławy

Wakacyjny apel o oddawanie krwi

Okres wakacyjny to czas, kiedy stan zapasów krwi w magazynach zazwyczaj jest niski. Nie inaczej jest niestety także i w tym roku. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje o oddawanie krwi, ponieważ stan zapasów w większości z grup jest niezadowalający.

Niskie poziomy odnotowywane są w grupach A, B oraz 0, wystarczające zapasy są obecnie zgromadzone jedynie dla grupy AB. Oddawać krew można także w oddziale terenowym RCKiK w Puławach, który mieści się w budynku szpitala przy ul. Bema 1. W tym kontekście ważną informacją jest zmiana godzin pracy oddziału w czwartki. W tych dniach honorowi krwiodawcy będą mieli możliwość oddania krwi od 7:00 do 16:00, a więc znacznie dłużej niż dotychczas. W pozostałe dni terenowy oddział RCKiK w Puławach będzie funkcjonować w standardowych godzinach od 7:00 do 12:30. Zmiany będą obowiązywać od 14 lipca.

W puławskim oddziale pobierana jest jedynie krew pełna. Aby być na bieżąco z funkcjonowaniem puławskiego terenowego oddziału oraz innych punktów poboru krwi w naszym województwie warto śledzić komunikaty podawane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie na stronie internetowej tej instytucji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button