Miasto PuławyPowiat Puławski

Wyniki matur 2022. Wysoka zdawalność w powiecie puławskim

5 lipca maturzyści w całej Polsce poznali wyniki tegorocznych egzaminów. Trzeba przyznać, że uczniowie przyłożyli się do nauki i wyniki są lepsze, niż przed rokiem. W powiecie puławskim zdawalność wyniosła 80%. To aż 7 punktów procentowych więcej, niż w roku 2021.

Do wszystkich egzaminów w naszym powiecie przystąpiło 1175 uczniów i nie było wśród nich osób z Ukrainy, które posiadałyby status uchodźcy wojennego. Największym powodzeniem zakończyła się matura z języka polskiego na poziomie podstawowym, egzamin pozytywnie ukończyło 94% zdających uzyskujący średni wynik 52%. Łatwy okazał się także język angielski, tylko 8% abiturientów będzie musiało podejść do egzaminu drugi raz. Średni wynik z angielskiego to 73%. Zaskakująco dobrze w tym roku wypadła też matematyka na poziomie podstawowym, którą zaliczyło pozytywnie 85% zdających, zyskując średni wynik 59%.

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A.J. Czartoryskiego chwali się 100% zdawalnością matury, mimo 2 osób, które szykują się na poprawkę w sierpniu. W II LO im. KEN pozytywnie ukończyło egzamin 97% absolwentów, wysoki wynik 91% uzyskali także absolwenci III LO im. F.D. Kniaźnina. Najlepsza puławska szkoła techniczna Zespół Szkół Technicznych uzyskała nieco ponad 96% zdawalności.

Ci, którym się nie poszczęściło na jednym z przedmiotów obowiązkowych, będą mogli podejść do egzaminów maturalnych w terminie poprawkowym w sierpniu.

Autor: M. Owczarz

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button