Miasto Puławy

Czy w Puławach powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta doszło do dyskusji na temat możliwości powstania w Puławach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Na początku obrad wprowadzono punkt dotyczący inwestycji budowy drogi prowadzącej do Hospicjum, na którą instytucja czeka już kilkanaście lat, debata płynnie przeszła do tematu planów budowy w Puławach ZOL-u służącego pacjentom, którzy nie mogą korzystać z opieki hospicyjnej, a wymagają trwałej pomocy.

Głos w dyskusji zabrała m.in. prezes puławskiego Hospicjum Justyna Walecz-Majewska, która mówiła o potrzebie stworzenia takiego Zakładu. W tym celu potrzebne byłoby jednak odkupienie od Miasta jednej z działek na ul. Sosnowej.

Justyna Walecz-Majewska – prezes puławskiego Hospicjum

Przedstawiciele Urzędu Miasta wyrażali pewne zaskoczenie poruszeniem tematu tej działki. Ostatecznie po dość burzliwej dyskusji przegłosowano wniosek radnego Janusza Grobla, w którym zobowiązano prezydenta Maja do przygotowania stosownej uchwały o sprzedaży działki 9510/5 z bonifikatą na rzecz Hospicjum. Ta lokalizacja miałaby posłużyć do stworzenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Za tym wnioskiem głosowało 12 radnych, zaś 5 wstrzymało się od głosu. Przypomnijmy, że obrady sesji można oglądać także z odtworzenia na stronie esesja.tv.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button