Miasto PuławySport

Oldboje zagrali dla Juranda Lubawego

W niedzielę oldboje Wisły Puławy zmierzyli się z równie doświadczonymi reprezentantami Motoru Lublin. Mecz miał charakter towarzysko-wspominkowy, a jego głównym celem było upamiętnienie Juranda Lubawego.

Lubawy występował jako zawodnik między innymi w Czarnych Szczecin, czy Polonii Bydgoszcz. Karierę trenerską rozpoczął w drużynie, w której stawiał pierwsze kroki w zawodowym futbolu, czyli w Sparcie Szubin. Po przejściu przez szereg drużyn, w tym między innymi Wisłę Płock, trafił także do Wisły Puławy. Dzięki niemu puławska drużyna wywalczyła mistrzostwo Klasy Okręgowej i walczyła w barażach o II ligę z Radomiakiem Radom w sezonie 1973/74.

Przybliżając postać Juranda Lubawego prezes Wisły Piotr Owczarzak mówił, ze z pewnościa był on autorytetem i mentorem dla wielu. Piotr Owczarzak podkreślał, że takich ludzi jak Jurand Lubawy należy upamiętniać, wyraził nadzieję, że to spotkanie będzie rozpoczęciem pewnego cyklu wydarzeń kultywującego postać trenera Lubawego.

Wychowanek Lubawego Bernard Bojek wspominał, że trener był zawsze niezwykle zaangażowany w swoją pracę, szkolił nie tylko pierwszą drużynę ale także juniorów. Jak powiedział Bernard Bojek, wielu zawodników dzięki pracy z trenerem Lubawym znacznie podniosło swoje umiejętności piłkarskie.

Piotr Owczarzak – Prezes KS Wisła Puławy,  Bernard Bojek – Wychowanek Juranda Lubawego, trener

Mecz zakończył się wynikiem 4:4. Oldboje Wisły zagrali w składzie Piotr Owczarzak, Janusz Rybak, Tomasz Ciucias, Zbigniew Kozłowski, Roman Przychodzień, Jacek Banaś, Marcin Rożek, Mirosław Sikora, Łukasz Giza, Wojciech Kotowski, Grzegorz Zjawiony, Mateusz Gawrysiak, Krzysztof Pękała, Bogdan Stachyra, Wojciech Starek, Karol Gołębiowski.

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button