Miasto Puławy

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie

Podczas środowej sesji absolutoryjnej miejscy radni wprowadzili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Puław na lata 2022-2026 oraz w tegorocznym budżecie.

Modyfikacje były konieczne, aby dostosować wcześniej zaplanowane dochody, wydatki i przychody do aktualnej sytuacji. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, w bieżącym roku o ponad 86 tysięcy złotych wzrosły nakłady i limit zobowiązań w ramach publicznego transportu zbiorowego w związku z planowanym zwiększeniem zakresu usług przewozowych puławskiego MZK na terenie gminy Końskowola. W tegorocznych zmianach budżetowych uwzględniono między innymi zakup nowego systemu do obsługi sesji Rady Miasta, na ten cel zaplanowano wydanie 147 tysięcy złotych. Do wykazu przedsięwzięć w Wieloletniej Prognozie wprowadzono zaś zadanie “Strategia Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Puławy na lata 2021-2030”, realizowane w latach 2022-2023 przez Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Puławy, ma ono służyć m.in. określeniu najważniejszych inicjatyw, mających powstać w Puławach w kolejnym okresie unijnego dofinansowania. Łączne nakłady i limit zobowiązań na ten cel wynoszą 80 tys. złotych.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej zaplanowano także m.in. badanie efektywności umowy sponsoringowej Miasta z Grupą Azoty dotyczącej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lubelskiej. Wśród wielu wprowadzonych zmian znalazło się także zwiększenie wydatków dla niektórych placówek oświatowych na realizowany projekt pilotażowy “Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. W głosowaniach zarówno nad zmianami w WPF jak i w budżecie 20 radnych było za, jeden wstrzymał się od głosu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button