Miasto Puławy

Wakacje z książką w Bibliotece Miejskiej

Rozpoczął się już najbardziej oczekiwany przez dzieci i młodzież czas w roku, czyli wakacje. Wielu młodych ludzi w tym okresie stawia na aktywność fizyczną, zapominając nieco o książkach. Dlatego też Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat do wzięcia udziału w wakacyjnym wyzwaniu.

W akcji “Wakacje z książką” może wziąć udział każdy uczeń posiadający kartę biblioteczną puławskiej czytelni. Zabawa polega na zbieraniu naklejek za każdą wypożyczoną pozycję, co najmniej 8 naklejek zdobytych w czasie trwania akcji gwarantuje otrzymanie upominku. Inicjatywa Biblioteki Miejskiej potrwa do końca sierpnia. Naklejki można zdobyć również poprzez wykonywanie zadań dodatkowych, może to być ilustracja do ulubionej książki, wymyślenie hasła promującego czytanie czy krzyżówki z hasłem głównym “Z książką w świat”. Jednym ze sposobów jest również zamieszczenie zdjęcia z książką na Facebookowym profilu Biblioteki.

Nagrody dla uczestniczących w akcji zostaną wręczone we wrześniu. Wakacyjna akcja Biblioteki jest realizowana w ramach projektu “Z książką w świat”. Szczegółowy regulamin zabawy jest dostępny na stronie internetowej Biblioteki.

Grafika: Biblioteka Miejska w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button