Informacje

Powitanie lata z Nordikiadą w Radzyniu Podlaskim

W minioną sobotę, która była jednym z pierwszych letnich dni, cykl Nordikiady zawitał do Radzynia Podlaskiego. Walkerzy wzięli udział w Rajdzie Kupały. Nazwa wydarzenia nawiązuje symbolicznie do dawnych słowiańskich wierzeń związanych z przesileniem letnim. W związku z tą wyjątkową okazją, głowy niektórych uczestniczek rajdu zdobiły okazałe wianki.

Jak zwykle, miłośnicy nordic walking podczas rajdu mieli do wyboru dwie trasy, 5-kilometrową dla początkujących oraz dwa razy dłuższą dla bardziej zaawansowanych zawodników. Wcześniej oczywiście nie mogło obejść się bez rozgrzewki. Piękna letnia pogoda sprzyjała spacerowi i podziwianiu urokliwych zakątków Radzynia Podlaskiego, a zwłaszcza jego terenów leśnych. Po wysiłku fizycznym na uczestników czekał tradycyjny poczęstunek.

Kolejny zaplanowany rajd nordic walking w ramach Nordikiady to nocna wyprawa w Janowcu nad Wisłą. Wymarsz grup z dziedzińca janowieckiego zamku zaplanowano w sobotę 16 lipca o godz. 18:00. Harmonogram wszystkich rajdów w ramach cyklu oraz informacje o zapisach na poszczególne wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej organizatora, czyli Fundacji BezMiar.

Foto: Fundacja BezMiar, profil Facebook, Agnieszka Paszkowska

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button