Informacje

Ostatnie wakacje z bonem turystycznym

Jeszcze do końca września można będzie korzystać z tak zwanego bonu turystycznego. Według danych przekazanych przez ZUS bony uruchomiło do tej pory trzy czwarte uprawnionych do tego mieszkańców Lubelszczyzny.

Rodzice dzieci, które urodziły się w bieżącym roku nie mogą już skorzystać z tego świadczenia.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

– Z bonów turystycznych będzie można korzystać do 30 września tego roku, są to ostatnie wakacje, na których można finansować wypoczynek swoich dzieci z użyciem tego świadczenia, bonami można płacić za usługi hotelarskie, imprezy turystyczne realizowane na terenie Polski w jednym z 28 tysięcy podmiotów i organizacji turystycznych – przypomina Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Bon można aktywować na swoim koncie w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wystarczy tam potwierdzić swoje dane kontaktowe. Zakładkę z bonem turystycznym na PUE ma tylko ten rodzic, który pobiera na dziecko świadczenie 500 +. Bon przysługuje na dzieci, które urodziły się maksymalnie do końca ubiegłego roku. Jeden bon wynosi 500 złotych na dziecko, jeśli ma ono orzeczoną niepełnosprawność to bon wynosi 1000 złotych. Od godz. 7:00 do 20:00 codziennie w ZUS działa specjalna infolinia dotycząca bonu turystycznego pod numerem 22 11 22 111. Pytania na temat bonu turystycznego można przesyłać także na adres bon@zus.pl.

Do tej pory przeprowadzono transakcje bonami na kwotę ponad 2 miliardów 300 milionów złotych, najwięcej z nich wykorzystano w województwach małopolskim oraz pomorskim. Rodzice z Lubelskiego dotychczas zrealizowali transakcje na kwotę ponad 107 milionów złotych.

Grafika: ZUS

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button