InformacjeMiasto Puławy

Pożar lasu nieopodal Azotów

Warunki atmosferyczne w ostatnich dniach, w tym mała ilość opadów, powodują zwiększenie zagrożenia pożarowego w lasach. W sobotę w powiecie puławskim doszło do pożarów w kilku miejscach, najpoważniejsze zdarzenie dotyczyło kompleksu leśnego pomiędzy puławskimi Zakładami Azotowymi a Bałtowem.

Paliło się ok. półtora hektara terenów leśnych, w akcji gaśniczej brali udział strażacy z jednostki PSP w Puławach, jak również druhowie z okolicznych ochotniczych straży. W gaszeniu tego pożaru brało udział łącznie 8 zastępów straży pożarnej, oprócz druhów z puławskiej PSP oraz jednostki działającej przy puławskich Azotach, pożar gasili także m.in. członkowie OSP z Gołębia, Żyrzyna, Bałtowa czy Borysowa.  Do pożaru doszło także m.in. w lesie w miejscowości Młynki w gminie Końskowola.

Jak relacjonuje bryg. Grzegorz Buzała łącznie w weekend doszło do 7 pożarów, między innymi w Bałtowie, Janowcu, Oblasach, Niecieczy, Niebrzegowie, w miejscowości Śniadówka, jak dodaje w akcję zaangażowanych było blisko 40 samochodów strażackich i blisko 200 strażaków, do ugaszenia pożarów użyto blisko 230 metrów sześciennych wody. Przedstawiciel strażaków przyznał, że podstawowym czynnikiem powodującym pożary w lasach jest działanie człowieka.

bryg. Grzegorz Buzała – oficer prasowy KP PSP w Puławach

Niestety, sytuacja dotycząca wilgotności w lasach w najbliższych dniach najprawdopodobniej nie poprawi się. Synoptycy zapowiadają bowiem falę upałów i znikome szanse na opady deszczu.

Foto: Stowarzyszenie “Zielone Wsie – Borysów i Bałtów” –  profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button