InformacjeMiasto Puławy

Uczniowie zakończyli rok szkolny

W piątek uczniowie w całym kraju zakończyli rok szkolny. Była to okazja do podsumowania ich całorocznej pracy oraz podziękowań nauczycielom za włożony przez nich trud. Świadectwa w całym kraju odebrały ponad 4 miliony 700 tysięcy uczęszczających do różnego typu szkół.

Zakończenie roku szkolnego w najwyżej ocenianej z puławskich placówek oświatowych ZSO nr 1 im. KEN, czyli popularnej “Dziewiątce” uświetniła swoją obecnością Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Podczas uroczystości Kurator nagrodziła 4 uczennice, wyróżniające się wysokimi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem oraz aktywnością społeczną. Są to uczęszczające do klas ósmych Szkoły Podstawowej Zuzanna Moskalik oraz Magdalena Gunia-Kępka a także licealistki Malwina Paprota i Alicja Wiraszka.

Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty

W swojej wypowiedzi Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk życzyła uczniom, aby szukali autorytetów w najbliższych – rodzicach i nauczycielach. Wyraziła nadzieję, że miniony czas nauki został przez wszystkich dobrze wykorzystany.

W przypadkach niektórych placówek oświatowych zakończenie roku szkolnego było też okazją do podziękowań dla dyrektorów odchodzących ze swoich stanowisk. Zmiany na dyrektorskich posadach nastąpią między innymi we wspomnianym “KEN-ie”, ZSO nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina czy Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników. W tej ostatniej placówce napisano nawet piosenkę dla odchodzącej na emeryturę dotychczasowej dyrektor Elżbiety Wirgi.

Po uroczystych galach uczniowie udali się na zasłużony, dwumiesięczny odpoczynek. Do szkolnych ław powrócą tradycyjnie 1 września.

Autorzy: A. Koter, P. Skibniewski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button