Powiat Puławski

Zarząd Powiatu z absolutorium i wotum zaufania

W środę odbyło się jedno z najważniejszych w ciągu roku spotkań radnych Rady Powiatu Puławskiego, a więc tak zwana sesja absolutoryjna. Podczas obrad decydowano bowiem o udzieleniu Zarządowi Powiatu Puławskiego absolutorium oraz wotum zaufania.

Absolutorium udziela się w związku z wykonaniem budżetu za zeszły rok, głosowanie nad wotum zaufania jest zaś powiązane z przedstawianym corocznie Raportem o Stanie Powiatu Puławskiego, nad którym przeprowadzana jest dyskusja. W obu przypadkach niespodzianki nie było – zarówno głosowania nad absolutorium jak i wotum zaufania przebiegły pomyślnie dla Zarządu Powiatu. Zabierając głos Starosta Puławski Danuta Smaga podziękowała radnym, pracownikom Starostwa oraz poszczególnych jednostek organizacyjnych za wspólną pracę na rzecz regionu.

W środowych obradach uczestniczyli goście z jednego z rejonów Republiki Mołdawii, będącego partnerem Powiatu Puławskiego. Na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Janusza Wawerskiego przekazali oni okolicznościowy upominek, symbolizujący owocną współpracę pomiędzy regionami.

Foto: Powiat Puławski – profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button