InformacjeMiasto Puławy

Trwa weryfikacja formalna projektów w BO

Wiemy już, na jakie pomysły wpadli mieszkańcy Puław jeśli chodzi o wykorzystanie publicznych pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. Do kolejnej edycji zgłoszono 40 projektów – 27 dużych i 13 małych. Teraz pomysłodawcy czekają na zaopiniowanie, akceptację i wycenę swoich inicjatyw.

– Zakończyliśmy już etap zbierania projektów do Budżetu Obywatelskiego, nasi mieszkańcy mogli je składać przez miesiąc – przypomina Ewelina Borawska z puławskiego Urzędu Miasta, Jak dodaje, w tym roku wpłynęło nieco mniej niż w roku ubiegłym bo 40 projektów. Wszystkie projekty są dostępne na stronie internetowej pulawy.eu, teraz nastąpi etap ich oceny formalnej. 19 sierpnia przekonamy się, które projekty uzyskały pozytywną opinię i zostaną wpisane na listę do głosowania. Internetowe głosowanie na projekty rozpocznie się 5 września.

Ewelina Borawska – UM Puławy

Pomysły puławian są bardzo różnorodne. Część z nich dotyczy wymiany zniszczonych nawierzchni, kilka zakłada powstanie nowych miejsc rekreacji lub doposażenie już istniejących, jeszcze inne miałyby powstać z myślą o osobach niepełnosprawnych. Pojawiły się także projekty kulturalne oraz bliźniacze do realizowanych już w poprzednich latach.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button