Powiat Puławski

Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez Starostę

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań osiągnięć uczniów w czasie całego roku ich pracy. Tuż przed wakacjami, dzieci i młodzież ze szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Puławach, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce, zostały nagrodzone podczas Gali “Być Najlepszym”.

Nagrody starosty przyznano 168 uczniom, warunkiem bycia laureatem oprócz wysokiej średniej ocen było także wzorowe zachowanie. Warto nadmienić, że łącznie do szkół powiatowych w naszym regionie uczęszcza ponad 4500 uczniów. W minionym roku szkolnym średnią powyżej poziomu 5,20 udało się uzyskać 38 uczniom. Dla aż 133 z nagrodzonych średnia ocen za ostatni okres sięga poziomu pomiędzy 4,75 a 5,19. 5 uczniów uzyskało zaś średnią na poziomie od 4,50 do 4,74. Najwyższą uzyskanym wynikiem w prowadzonych przez Powiat Puławski szkołach może pochwalić się jeden z uczniów Zespołu Szkół Technicznych, który osiągnął średnią na poziomie 5,69.

Łączna wartość przyznanych nagród finansowych to ponad 72 tysiące złotych. Powiatowa Gala “Być Najlepszym”, podczas której wręczono nagrody laureatom, odbyła się w hali sportowej wspomnianego Zespołu Szkół Technicznych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button