InformacjeMiasto Puławy

Zbierali krew dla chorych dzieci

Ostatnia przed wakacjami zbiórka krwi w Zakładach Azotowych to okazja na pomoc drugiemu człowiekowi, zanim rozpoczną się wyjazdy na urlopy. Środowa akcja została zorganizowana przy okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa, który przypadał 14 czerwca.

Odbywające się co dwa miesiące akcje krwiodawcze mają już swoich stałych bywalców, ale nie tylko. Za każdym razem na oddanie krwi decydują się nowe osoby. To ważne, by baza osób angażujących się w pomoc była coraz większa, gdyż potrzeby w szpitalach również nie słabną.

Jak mówi Tomasz Ogrodnik, organizator zbiórki z Klubu HDK “Dar Życia” przy Zakładach Azotowych, krew zebrana podczas akcji zostanie przeznaczona dla dzieci leczących się onkologicznie z województwa lubelskiego. Podczas środowej akcji zadeklarowanych do oddania krwi było blisko 80 osób. Zdarzają się też przypadki, że osoby decydują się na oddanie krwi w ostatniej chwili.

Tomasz Ogrodnik – organizator zbiórki, Klub HDK “Dar Życia”

Obecnie stan zapasów krwi w Lubelskim Banku jest bardzo niski dla grup A i 0 Rh D(+) oraz A, B i 0 Rh D(-). Zbiórki terenowe uzupełniają braki, dostarczając jednorazowo od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów krwi.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button