InformacjeMiasto Puławy

Czy prezydent Puław otrzyma wotum zaufania?

W bieżącym miesiącu radni Miasta Puławy będą debatować między innymi nad udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi Pawłowi Majowi.

Głosowanie nad wotum zaufania jest powiązane z przedstawianym corocznie Raportem o stanie miasta Puławy. Ten dokument można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta. Zanim radni zagłosują nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi, zostanie przeprowadzona dyskusja nad Raportem za zeszły rok. Głos na temat tego dokumentu mogą zabrać także mieszkańcy. Warunkiem jest pisemne zgłoszenie chęci wzięcia udziału w dyskusji do Przewodniczącej Rady Miasta poparte co najmniej 50 podpisami. Dokumenty należy złożyć w Urzędzie Miasta najpóźniej na dzień przed planowaną sesją, to jest do 28 czerwca. W debacie może wziąć udział maksymalnie 15 mieszkańców, chyba że Rada postanowi o zwiększeniu tej liczby. Przypomnijmy, że prezydent Maj już dwukrotnie w ciągu ostatnich lat nie uzyskał od Rady wotum zaufania.

Na tej samej sesji odbędzie się również głosowanie nad udzieleniem włodarzowi naszego miasta absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Sesja absolutoryjna odbędzie się 29 czerwca o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul.Lubelskiej. Wcześniej radni zbiorą się także w komisjach. Dokładny harmonogram prac poszczególnych gremiów Rady Miasta w czerwcu jest zamieszczony na stronie puławskiego Urzędu Miasta. Obrady komisji oraz sesji można śledzić za pośrednictwem serwisu esesja.tv.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button