Informacje

Bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego informuje o możliwości skorzystania przez dorosłych obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, z bezpłatnej nauki języka polskiego. Zajęcia będą prowadzone w ramach projektu “Lubelskie pomaga Ukrainie – nauka języka polskiego” realizowanego przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego.

W ramach projektu planowane jest łącznie przeszkolenie tysiąca ośmiuset osób w ciągu sześciu dwumiesięcznych tur realizacji szkolenia, które ma się zakończyć w lipcu przyszłego roku. Uczestnicy mają zrealizować 60 godzin lekcyjnych zajęć z podstaw języka polskiego, jeden kurs ma trwać około dwóch miesięcy. Planowane są 2 spotkania w tygodniu po 4 godziny lekcyjne. W jednym kursie może wziąć udział maksymalnie 12 osób, w zależności od preferencji uczestników może być to nauczanie stacjonarne bądź zdalne.

Zapisy trwają już od kilku dni, rekrutacja na szkolenia jest prowadzona za pośrednictwem elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie internetowej lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, można zgłosić się także pocztą tradycyjną bądź osobiście. Pierwszy etap szkoleń planowany jest na przełomie lipca i sierpnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button