InformacjeMiasto Puławy

Zlot Klasyków w Puławach

Po raz kolejny w Puławach spotkali się miłośnicy klasycznych samochodów. Już od 10 rano wszyscy, którzy pasjonują się motoryzacją mogli podziwiać auta, które niełatwo zauważyć na ulicach na co dzień. Jak mówią sami pasjonaci, nie jest to tanie hobby, ale bardzo wciągające i pozwalające docenić wysiłek inżynierów sprzed lat.

Przedstawiciel Klubu Klasycznej Motoryzacji Paweł Bochenkiewicz mówił o swojej pasji do starych samochodów. Radził tym, którzy chcieliby posiadać w domu “klasyka” zaczęcie od polskich aut: malucha, dużego fiata bądź poloneza, jednocześnie podkreślając, że jest to coraz bardziej kosztowne hobby. dodał, że pasja do starych samochodów wiąże się przede wszystkim z sentymentem.

Kolekcjoner zabytkowych pojazdów Jarosław Michalewski mówił, że ta pasja daje dużo przyjemności i frajdy. Jest posiadaczem kilkunastu klasycznych pojazdów. Opowiedział również historię jednego z posiadanych przez siebie aut, które nabył w USA.

Paweł Bochenkiewicz – Klub Klasycznej Motoryzacji, Jarosław Michalewski – kolekcjoner zabytkowych pojazdów

Jak zaznaczają miłośnicy klasycznej motoryzacji, obecnie ten rodzaj kolekcjonerstwa jest wspierany przez polskie prawo, jednak jest jeszcze wiele do zrobienia pod tym względem.

Paweł Bochenkiewicz dodawał, że rejestracja aut zabytkowych w naszym kraju nie jest obecnie zbyt popularna najprawdopodobniej z racji niejasnych i zmieniających się przepisów. Z kolei Jarosław Michalewski mówił, że jego pojazdy są zarejestrowane na specjalnych, żółtych tablicach, co daje możliwość m.in. wykupienia tańszego ubezpieczenia. Jego samochody przechodzą też raz w roku badania techniczne.

Paweł Bochenkiewicz – Klub Klasycznej Motoryzacji, Jarosław Michalewski – kolekcjoner zabytkowych pojazdów

Impreza, jak zawsze cieszyła się dużym powodzeniem.

Autorzy: A. Koter, P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button