InformacjePowiat Puławski

Debata o stanie Powiatu Puławskiego – mieszkańcy mogą zabrać głos

Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu Puławskiego odbędzie się dyskusja nad zaprezentowanym przez Zarząd Powiatu Raportem o stanie Powiatu za zeszły rok. Obszerny, ponad 170-stronicowy dokument przedstawia działalność Zarządu Powiatu oraz podległych mu jednostek za zeszły rok, z Raportem można zapoznać się za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach.

Radni powiatowi będą mogli zabierać głos bez ograniczeń czasowych. Oprócz nich w dyskusji mogą wziąć udział mieszkańcy Powiatu, którzy w tym celu składają do przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 300 osób. Chęć zabrania głosu zgłasza się najpóźniej na dzień przed sesją, na której ma odbyć się dyskusja. W tym przypadku jest to 21 czerwca, 38. sesję Rady Powiatu Puławskiego zaplanowano bowiem w środę 22 czerwca o godz. 14:00. Liczba mieszkańców mogących wziąć udział w debacie jest ograniczona do 15 osób. Wzór wniosku o zgłoszenie swojego udziału w debacie można pobrać ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach.

Dyskusja nad Raportem o stanie Powiatu tradycyjnie poprzedza głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu Puławskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button