Miasto Puławy

Bohaterowie baśni i legend na dziecięcej wystawie

W środę nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy, której autorami są dzieci z puławskich szkół i przedszkoli oraz uczniowie z Czech biorący udział we wspólnym projekcie ze Szkołą Podstawową nr 11 w Puławach “Bostońskie czytanie i obcego słuchanie”.

Na wystawie zaprezentowane są prace dzieci inspirowane ilustracjami eksponowanymi w minionym miesiącu w Puławskiej Galerii Sztuki.

Kamila Salwowska-Duk POK “Dom Chemika”

Wystawa “Moja ulubiona bajka, baśń, legenda” to wystawa prac dzieci-uczestników lekcji galeryjnych, które uczestniczyły w cyklu lekcji organizowanych w roku 2021/2022. Jak przypomina Kamila Salwowska-Duk z Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika” projekt “Bostońskie czytanie i obcego słuchanie” jest realizowany w ramach programu Erasmus+. Liderem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach, zaś jego partnerami są Szkoła Podstawowa w Jabłonkowie w Czechach oraz Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”. Kamila Salwowska-Duk wylicza, że na wystawie zostały zaprezentowane 374 prace z 19 grup. Wśród prac przygotowanych przez dzieci dominują bohaterowie legend polskich.

Prace dzieci można oglądać w holu głównym Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button