Miasto Puławy

Aleja Wolnych Książek ponownie w Puławach

Biblioteka Miejska w Puławach przygotowuje się do Święta Wolnych Książek. Podobnie jak ostatnio, wydarzenie odbędzie się na terenie zielonym przed budynkiem biblioteki. Pamiętając duże zainteresowanie z poprzedniej edycji, organizatorzy i tym razem liczą na owocną wymianę dawno już przeczytanych, kurzących się na domowych półkach pozycji.

Aleja Wolnych Książek zostanie utworzona 15 czerwca w godzinach od 10:00 do 17:00. Ale książki do biblioteki można przynosić już dziś. Zarówno w głównym budynku, jak i filiach prowadzona jest zbiórka książek o różnorodnej tematyce. Te ofiarowane w ręce bibliotekarek, trafią na ekspozycję w dniu akcji. Z założenia będzie to nie tylko literatura dla dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży. Swoje zbiory będzie można też przynieść podczas trwającego wydarzenia i od razu wymienić na inne.

W Puławach bookcrossing znany jest od kilku lat. Półki z książkami na wymianę znajdowały się m.in. w szpitalu, Domu Chemika, Powiatowej Bibliotece Publicznej czy przy Obserwatorium Astronomicznym. Wymiana w niektórych punktach z powodu pandemii została wstrzymana, inne działają do tej pory. Jednak sama idea jest nieco zapomniana. Święto Wolnych Książek przypomina o możliwościach, jakie daje bookcrossing i przyczynia się do ubogacenia wielu domowych biblioteczek o nowe, nieczytane jeszcze pozycje.

autor: M. Owczarz

foto: Biblioteka Miejska w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button