Porażka Wisły w Chojnicach

W sobotnie popołudnie piłkarze Wisły Puławy zmierzyli się na wyjeździe ze znajdującą się w ścisłej czołówce zespołów 2. ligi Chojniczanką Chojnice.

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla gości z Puław. W 5. minucie po groźnym strzale jednego z graczy Chojniczanki piłka trafiła w poprzeczkę bramki Wisły. Kilka minut później to wiślacy cieszyli się z prowadzenia. Carlos Daniel wykorzystał dośrodkowanie Dominika Banacha i strzałem głową pokonał bramkarza Chojniczanki. Kilkanaście minut później strzelec bramki dla Wisły mógł podwyższyć prowadzenie puławskiego zespołu, jednak jego strzał był niecelny. Niestety w 35. minucie po faulu na jednym z graczy z Chojnic sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. „Jedenastka” została pewnie wykorzystana przez Pląskowskiego, na tablicy wyników widniał więc remis. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 1:1.

Niestety w drugiej połowie tylko gracze z Chojnic zdobywali bramki. Choć wiślacy mieli swoje szanse to nie potrafili ich właściwie wykorzystać. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki strzeżonej w tym spotkaniu przez Pawła Sochę skierował Marcin Grolik. W 83. minucie wynik tego spotkania celnym strzałem ustalił Skrzypczak. Wisła uległa więc Chojniczance 1:3, zespół z Chojnic aktualnie jest wiceliderem drugoligowej tabeli, podczas gdy puławska Wisła zajmuje 10. miejsce.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Puławy 3:1 (1:1)

Gole: Pląskowski 35(k), Grolik 59, Skrzypczak 83 – Carlos Daniel 8

Wisła: Socha- Kuban, Wiech, Bracik, Cheba, Carlos Daniel, Kona, Bartosiak (64 Ilić), Banach (73 Kondracki), Puton (73 Drozdowicz), Paluchowski