Informacje

Czwarty etap Nordikiady – w Lublinie

Kolejnym, czwartym już przystankiem tegorocznego cyklu Nordikiada było nasze miasto wojewódzkie – Lublin, a konkretnie okolice Zalewu Zemborzyckiego.

Liczni reprezentanci Puław spotkali się na Słonecznym Wrotkowie, gdzie przed wymarszem na trasę nordic walking tradycyjnie odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Mariola Pasikowska. Po rozgrzaniu mięśni uczestnicy Nordikiady wyruszyli na dwie trasy, początkujący walkerzy wybrali się na 5-kilometrową przechadzkę, zaś ci bardziej zaawansowani musieli pokonać dwa razy dłuższy dystans. Każda z grup pokonywała trasę pod okiem doświadczonego instruktora. Po wysiłku fizycznym na uczestników czekał poczęstunek dla zregenerowania sił. Humory dopisywały, pomimo nieco kapryśnej pogody tego dnia.

Następny rajd z cyklu Nordikiady zaplanowano 25 czerwca w Radzyniu Podlaskim, przypomnijmy, że łącznie uczestnicy rajdów odwiedzą aż 13 lubelskich miast. Wcześniej miłośnicy nordic walking zawitali już do Kraśnika, Annopola i Krasnobrodu. Organizatorem cyklu Nordikiada jest Fundacja BezMiar.

foto: Fundacja BezMiar, profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button